Debati në “Jeta në Kosovë” me kandidatët për Kryetar të Komunës së Kamenicës

Debatet me kandidatët për kryetar komune të organizuara nga emision “Jeta në Kosovë”, këtë radhë kanë filluar me kandidatët për Kryetar të Komunës së Kamenicës. Në këtë debat, të transmetuar në RK më 15 tetor 2009, ishin të pranishëm pesë kandidatët për kryetar komune. Të renditur sipas rendit alfabetik, në këtë debat morën pjesë: Begzad Sinani (PDK), Lulzim Leci (AAK), Nexhmije Kallaba (LDD), Ramadan Basha (AKR) dhe Shaip Surdulli (LDK).

Në këtë debat, për rreth një orë, kandidatët për kryetar komune diskutuan për pesë problemet më të mëdha të kësaj komune, duke dhënë alternativat dhe premtimet se si do të zgjidhen këto probleme në katër vitet në vazhdim, nëse ata vijnë në pushtet.

Debati mund të shikohet në uebfaqen e emisionit “Jeta në Kosovë” ose duke klikuar në këtë link http://www.jetanekosove.com/advCms/#id=1358,7099238.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: