Rezultati i zgjedhjeve të 15 nëntorit 2009 në Kamenicë

Në 25 qendrat e votimit në Komunën e Kamenicës, në ditën e votimit më 15 nëntor 2009, votën e tyre e dhanë 15,432 votues apo 46.3% e votuesve me të drejtë vote. Votuesit kishin mundësinë që të votonin për kryetar komune dhe për kuvend komunal. Për kryetar komune, rezultatet përfundimtare të publikuara nga KQZ, tregojnë se qytetarët votuan në këtë mënyrë.

Kurse për Kuvend Komunal, votuesit votuan kështu.

Pasi që asnjëri nga kandidatët për kryetar komune nuk ka arrit që të fitoj 51% të votave, atëherë do të ketë raund të dytë të votimeve. Raundi i dytë i votimeve do të mbahet më 13 dhjetor në mes Begzad Sinanit (PDK) dhe Shaip Surdullit (LDK).

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: