Formohet Qeveria e re komunale

Më 8 janar 2010, është konstituuar Kuvendi Komunal i Kamenicës, me që rast kanë dhënë betimin 27 anëtarët e KK, është zgjedhur kryesuesi dhe është marrë vendim për shtimin e numrit të drejtorive nga 6 sa kanë qenë në mandatin e kaluar në 11 drejtori. Ky njëherit është edhe numri më i madh i drejtorive që kjo komunë ka pasur ndonjëherë, pasi që deri më 2008 numri i drejtorive në komunë ka qenë 9.

Në bazë të Ligjit për Vetëqeverisje Lokale, i takon kryetarit të komunës që të emëroj drejtorët. Drejtoritë do të ndahen në mes të partive të koalicionit LDK-AAK dhe LDD.

Më poshtë mund të shikoni organogramin e ri të Komunës së Kamenicës.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: