Sa biznese janë të regjistruara në Komunën e Kamenicës?

Çdo lloj biznesi, para se të marr lejen e punës në një komunë të caktuar, duhet që të regjistrohet në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI). Sipas të dhënave të MTI, numri i bizneseve të regjistruara në Komunën e Kamenicës kap shifrën prej 1799. Ky numër i bizneseve e radhit Komunën e Kamenicës në vendin e 17 në krahasim me komunat tjera. Komuna e cila ka numrin më të madh të bizneseve të regjistruara është Komuna e Prishtinës, kurse ajo më së paku është Komuna e Novobërdës.

(Kliko mbi grafikon për të parë postimin në rezolucion më të plotë)

Nga këto 1799 biznese, 1716 prej tyre janë biznese individuale, 41 ortakëri, 40 shoqëri me përgjegjësi të kufizuara, 1 shoqëri aksionare. Në Komunën e Kamenicës nuk funksionon asnjë kompani e huaj e regjistruar nga 427 sa janë të regjistruara në tërë Kosovën. Nuk funksionon asnjë ndërmarrje shoqërore apo publike, si dhe asnjë ndërmarrje nuk figuron nën juridiksionin e AKP (ish-AKM).

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: