Edhe një herë për seperacionet

Tre muaj më parë, në këtë blog kemi trajtuar problemin e seperacioneve ilegale në Komunën e Kamenicës. Ky shkrim ishte kritikuar nga zyrtarët komunal si i pavërtetë dhe u tha se të gjitha seperacionet në Kamenicë janë legale. Në një shkrim të gazetës LAJM, të datës 16 korrik 2010, trajtohet po kjo temë e seperacioneve ilegale. Shkrimi i gazetarit Musa Sabedini konfirmon edhe një herë raportin e Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) se në Komunën e Kamenicës operojnë seperacione ilegale. Në shkrimin e gazetës LAJM, thuhet se puna e këtyre seperacioneve u ka shkaktuar telashe shumë banorëve. Madje, sipas LAJM-it, mos adresimi i problemit të seperacioneve ka pruar edhe deri tek konfliktet brenda vetë zyrtarëve komunal.

Shkrimin e Kamenica Blog për seperacionet të publikuar më 13 prill 2010 mund ta lexoni duke klikuar këtu.

Advertisements

One Response to Edhe një herë për seperacionet

  1. Asdren thotë:

    Kete shkrim qe e permendi ju , LAJM e ka “vjedhe” ne rdaio premiera qe e ka publiku menirend pasi qe u ba ky debat ne kuvendin komunal

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: